Kavalalı’dan Bahçeli’ye yanıt var

Gezi Davası’nda ağırlaştırılmış müebbet hapis ile cezalandırılan ve altı yıldır tutuklu olan Osman Kavala, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin partisinin grup toplantısındaki sözlerine yanıt verdi. Kavalla, Bahçelinin “CHP ve yönetimine diyorum ki; Selahattin Demirtaş teröristtir, bölücüdür. Osman Kavala Sorosçudur, casustur ve cezasını çekecektir” sözlerine “Yargıda düşman hukuku uygulamalarını meşrulaştıran, düşman algısını besleyen söylemlerdir” cevabını verdi.

Bahçeli’nin “Sorosçu ve casus” söylemine ilişkin, bu iddlalara yönelik geçirdiği yargılamada beraat ettiğini hatırlatarak, “Alenen yasalarımıza aykırı bir şekilde kurgulanmış olan bu çirkin suçlama çürütüldü ve düşürüldü” dedi.

Altı yıldır tutuklu olan Kavala’nın yaptığı açıklama şöyle:

“MHP Genel Başkanı, benim “Sorosçu ve casus” olduğumu söylemiş. George Soros’la Açık Toplum Vakfı’nın diğer yönetim kurulu üyelerininkinden farklı bir ilişkim olmadığını daha önce çeşitli vesilelerle anlatmıştım. Casusluk suçlamasının ilk Gezi davasının beraatle sonuçlanmasının ardından beni hapiste tutmak için yaratılmış olduğu biliniyor. Alenen yasalarımıza aykırı bir şekilde kurgulanmış olan bu çirkin suçlama çürütüldü ve düşürüldü. Hukuksuzlukla malul iddiaların siyaseten kullanılması, en başta demokrasi kültürümüze zarar verir. Bunlar, yargıda düşman hukuku uygulamalarını meşrulaştıran, düşman algısını besleyen söylemlerdir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x