Adalet Bakan Tunç ve SPK’dan “gizli fon” açıklaması: İddianame kabul edildi

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “gizli fon davası” olarak bilinen ve Seçil Erzan ile birlikte 7 sanığın yargılandığı dava hakkında konuştu.

Bakan Tunç konuşmasında, “Fatih Terim fonu olayında 7 sanık 18 müşteki var. İddianame kabul edildi. Yargı iddiaları araştıracaktır. En doğru karar çıkacaktır. ” dedi.

TIKLAYIN – Fatih Terim’le ilişkisi, paralarla yurt dışına kaçırılmak istenmesi, kendisine Rolex saat hediye eden futbolcu; işte Seçil Erzan’ın ifadelerinin tamamı!

SPK Başkanı: Fon değil dolandırıcılık 

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı İbrahim Ömer Gönül, kamuoyunda “yüksek kârlı gizli fon” olarak bilinen davaya ilişkin olarak, “Söz konusu olay, bir dolandırıcılık olayı. Sermaye Piyasası mevzuatına göre bir fon değil bu, tamamen dolandırıcılık.” dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, ekonomi alanında düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmündeki Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmeleri devam ediyor.

Komisyonda teklifin SPK’ye ilişkin maddelerine ilişkin açıklamalarda bulunan SPK Başkanı Gönül, CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay’ın, “Yüksek karlı gizli fon vaadiyle yaşanan dolandırıcılık” davasını gündeme getirmesi ve bu fonlar hakkında soruşturma açılıp açılmayacağını sorması üzerine şunları söyledi:

“Söz konusu olay, bir dolandırıcılık olayı. Sermaye Piyasası mevzuatına göre bir fon değil bu, tamamen dolandırıcılık. Adının fon olması, fon olarak lanse edilmesi mevzuatımızdaki fonu kapsamıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x